Zimní doporučení nejlepších televizí pro rok 2019/20. Jaké jsou nejlepší televize v různých cenových relacích? Kupte si dle vašich požadavků tu nejlepší televizi.
Seznam začíná cenově nejpříznivějšími televizemi pro méně náročné uživatele a pokračuje až k dražším TV pro náročnější, kteří hledají větší či celkově kvalitnější obraz. Zkrátka ať je váš rozpočet jakýkoli, jistě si vyberete!
V případě každé kategorie je dbáno na získání co nejlepšího poměru ceny vzhledem ke kvalitě a parametrům televizorů. Prohlédnutí kompletních specifikací televizí či možnost jejich zakoupení naleznete pod níže uvedenými odkazy.
UPOZORNĚNÍ: Již existuje novější verze tohoto článku – AKTUÁLNĚ NEJLEPŠÍ TELEVIZE.
Rychlá navigace:
- Nejlepší televize do 5000 Kč
- Nejlepší televize do 7000 Kč
- Nejlepší televize do 10 000 Kč
- Nejlepší televize do 15 000 Kč
- Nejlepší televize do 20 000 Kč
- Nejlepší televize do 25 000 Kč
- Nejlepší televize do 30 000 Kč
- Nejlepší televize do 50 000 Kč
Nejlepší televize do 5000 Kč
Výběr těch nejvýhodnějších televizí začínáme na částce okolo 5000 korun, což jsou řekněme minimální peníze na pořízení slušné moderní TV. Zde je z pohledu celkových parametrů aktuálně nejlákavějším řešením Toshiba 32L2963DG. Jedná se o televizi s úhlopříčkou 32 palců, tedy přibližně 80 centimetrů. Obrazovka má ideální Full HD rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Co se týče digitálního příjmu, tak do televizoru byly integrovány všechny dostupné tunery, tedy DVB-T2/S2/C. U televize Toshiba 32L2963DG navíc příjemně překvapí Smart funkce, které nebývají při takto nízké ceně samozřejmostí.
Alternativní možností za srovnatelné peníze je televize Hisense H40B5100. Ta sice nedisponuje konektivitou do domácí sítě a tedy Smart funkcemi, oproti tomu ale potěší o to větší úhlopříčkou obrazovky rovnající se 40 palcům neboli jednomu metru. I v případě tohoto televizoru máme tu čest s Full HD rozlišením a digitální tunery pro příjem pozemního, satelitního i kabelového vysílání.
Nejlepší televize do 7000 Kč
Pohybuje se váš rozpočet na novou TV okolo 7000 korun? Pak je hlavním adeptem na pořízení JVC LT-43VU3905. Tato doprodávající se televize nabídne v rámci rozpočtu opravdu vše, co byste od ní mohli očekávat – má 43palcovou obrazovku, 4K rozlišení, podporuje přehrávání HDR obsahu a ještě k tomu je Smart. Televizi tedy můžete velmi snadno připojit do vaší domácí sítě a tak pohodlně sledovat například videa z internetu.
S drobným navýšením rozpočtu na 8000 Kč můžete také zvážit větší 50palcový model JVC LT-50VU3905, který má jinak totožné parametry.
Neplánujete-li u nové televize využít chytré funkce související s připojením k internetu, pak by vás mohla spíše oslovit televize LG 43LK5100. Jedná se o 43palcový televizor od renomovaného výrobce, který můžete v současné době pořídit za lákavou částku okolo 6000 Kč. Nativní rozlišení obrazovky je sice „pouze“ Full HD, i to je ale při úhlopříčce 108 centimetrů hodnota více než dostatečná. Když nebudete u televize sedět blíže něž cca 1,5 metru, rozdíl oproti 4K nepoznáte.
Nejlepší televize do 10 000 Kč
V cenové kategorii do 10 000 korun se začíná nabídka zajímavějších televizí rozšiřovat. Budeme-li hledat z pohledu kvality obrazu co nejlepší řešení, pak vychází na prvním místě letošní novinka Samsung UE50RU7092. Tato Smart televize má velký 50palcový displej, který díky zvolenému VA panelu poskytuje velmi kvalitní obraz. Kromě parádního Ultra HD rozlišení umožňuje také využití technologie HDR slibující větší kontrast.
Za 10 000 Kč je další skvělou televizí 55palcová Hisense H55B7100. Ani tomuto kousku nechybí nic, co byste od moderního televizoru očekávali. Obrazovka má rozlišení 3840 x 2160 pixelů a podporuje zobrazení obsahu s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). Signál si naladíte pomocí tunerů DVB-T2/S2/C včetně potřebného kódování H.265/HEVC. Chytré televizi Hisense H55B7100 nechybí ani připojení k domácí síti a internetu, což můžete využít třeba pro přístup k hybridnímu vysílání HbbTV.
Pro případné zájemce o operační systém Android TV s největším množstvím dostupných aplikací je nejlepší televizí TCL 55EP660.
Nejlepší televize do 15 000 Kč
15 000 korun je krásný rozpočet na novou TV, což reflektuje i poměrně široká nabídka. Za tuto částku můžete snadno vybírat mezi televizory s téměř 140centimetrovou úhlopříčkou, tedy 55 palců. Z pohledu celkových parametrů i kvality obrazu vychází aktuálně nejlépe letošní novinka LG 55SM8200. V tomto případě získáte za své peníze opravdu maximum – velkou obrazovku s Ultra HD rozlišením, podporu HDR obsahu a také řadu chytrých funkcí. Zvolený LCD panel je typu IPS, což je synonymem pro přesné podání barev i při sledování z úhlu. Televize LG 55SM8200 je navíc skvělou volbou pro hráče videoher, jelikož má nízký input lag.
V případě, že byste více než lepší pozorovací úhly ocenili přesnější podání tmavých odstínů a obecně lepší kontrast, určitě je rozumné volit raději televizi s VA panelem. Zde je nejlepší volbou Samsung UE55RU7402. I tato televize vám dopřeje luxusní zážitky při sledování v podstatě jakéhokoli obsahu, a i zde máme tu čest s velmi nízkým input lagem, ideálním pro využití televize na hraní počítačových či konzolových her.
Dost možná je ale váš přístup k výběru nové televize zaměřen primárně na co největší obrazovku… V tom případě je jasnou volbou obří LG 65UM7100. Tento letošní kousek vás ohromí IPS displejem s rozlišením 3840 x 2160 pixelů a úhlopříčkou neuvěřitelných 65 palců, což je přibližně 164 centimetrů. Opravdu hodně velká Smart televize za výbornou cenu.
Pokud byste chtěli kvalitní 65palcovou televizi s VA panelem, pak si pořiďte model Samsung UE65RU7092 od světové jedničky na trhu. V případě, že by televizor již nebyl dostupný, za krásných 13 000 Kč se dá pořídit ještě TCL 65DP600, taktéž s VA panelem.
A na závěr této populární cenové kategorie nesmíme zapomenout na příznivce unikátního barevného osvětlení okolí Ambilight, pro které je mezi televizemi do 15 000 korun nejlepším pořízením Philips 55PUS6704.
Nejlepší televize do 20 000 Kč
Asi nejčastějším rozpočtem na novou televizi bývá 20 000 korun. Za tyto peníze se můžete tradičně rozhodnout mezi dvěma směry. Hledáte-li televizi s co nejlepším obrazem, pak si pořiďte Sony Bravia KD-55XG8596. Tento televizor má totiž výborné podání barev díky technologii Triluminos, a k tomu navíc nadstandardní základní frekvenci LCD panelu rovnající se 100 hertzům. Interpolací zobrazovaného obsahu tak lze docílit plynulejších pohybů na obrazovce. Tato Ultra HD televize s podporou HDR je tedy ideálním řešením zejména pro nadšence do akčních filmů a sportovních přenosů, ale i milovníky počítačových či konzolových her.
Nejbližší alternativou k předcházející „japonské“ TV Sony je Hisense H55U8B od stále populárnějšího čínského výrobce. Taktéž naprosto parádní podívaná za přijatelné peníze.
Druhou možnou cestou hledání té nejlepší televize právě pro vás je zaměření se na pořádně velký obraz. Ve stanoveném rozpočtu 20 000 Kč lze v současné době dosáhnout na televizi se 70palcovou úhlopříčkou, tedy velmi slušných 178 centimetrů! Nejlákavějším řešením je bezesporu doprodávající se spolehlivý televizor Samsung UE70RU7022. Jedná se o model z roku 2019, samozřejmě opět Smart, se 4K rozlišením a HDR.
Jelikož se tato TV doprodává a je na českém trhu pouze posledních pár kusů, druhou možností je pořídit si o něco menší Samsung UE65RU7092 z předchozí kategorie.
Nejlepší televize do 25 000 Kč
S cenou do 25 000 korun se dostáváme ke kategorii televizí s nadstandardně kvalitním obrazem aneb QLED. Tato zkratka označuje televize s LED panelem využívající technologii Quantum Dot. Jedná se o řešení od jihokorejského Samsungu, které s sebou přináší neuvěřitelně široké barevné spektrum a zároveň výborné podání černé. Z pohledu kvality obrazu je tedy tou nejlepší televizí v tomto rozpočtu 55palcový model Samsung QE55Q60R. Chytré funkce, 4K rozlišení a podpora HDR obsahu jsou samozřejmostí, 100Hz frekvence LCD panelu pak příjemným bonusem.
Pokud je pro vás důležitým parametrem nejen nadstandardní obnovovací frekvence, ale i co největší obraz, velmi lákavým televizorem je LG 65SM8500. Zde máme tu čest se 100Hz IPS panelem, který má sice horší kontrast a podání černé, nicméně o to lepší pozorovací úhly. Oproti předchozímu Samsungu je však hlavním argumentem pro pořízení právě ona větší obrazovka, která má luxusních 65 palců.
Možná ale nelpíte na vyšší obnovovací frekvenci? Stejně v drtivé většině případů není k dispozici relevantní obsah a chybějící snímky musí být řešeny jejich ne vždy spolehlivě fungujícím dopočítáváním… Zaručeně intenzivnějším zážitkem je tedy maximálně velký obraz, který si za krásných 25 000 Kč můžete dopřát s televizí Samsung UE75RU7092. Jak již označení napovídá, jedná se o letošní novinku s nekompromisní úhlopříčkou 75 palců, tedy přibližně 191 centimetrů! Takovéto řešení je vhodné zejména do větších prostor, neboť doporučená pozorovací vzdálenost je více než tři metry. Jestli však máte moderní obývací pokoj propojený třeba s jídelnou, pak vám určitě bude takto velká televize dělat radost.
Nejlepší televize do 30 000 Kč
30 000 korun je luxusní rozpočet na novou televizi a proto zde také nalezneme luxusní produkty. Aktuálně nejlepší technologií v televizorech je OLED. Důvody jsou jasné, panely tohoto typu mají nejlepší (absolutní) podání černé, neboť umějí zhasínat jednotlivé pixely na obrazovce. Díky tomu je docíleno nejlepšího kontrastu a špičkových pozorovacích úhlů. Nevýhodou OLED panelů oproti VA či IPS je sice vyšší cena a také obecně nižší životnost, pokud však chcete televizi s co nejlepším obrazem, není nad čím váhat.
První volbou pro zájemce o OLED TV by měla bezesporu být televize LG OLED55B9PLA. Kromě jemného 4K rozlišení 3840 x 2160 pixelů můžete počítat i s výbornou konektivitou, protože televizor je Smart a jsou v něm integrovány všechny digitální tunery (DVB-T2/S2/C). Úchvatný obraz je v případě LG OLED55B9PLA navíc doplněn nadstandardně kvalitním a vyváženým podáním zvuku. Audio je řešeno 4 reproduktory v konfiguraci 2.2, kde celkový hudební výkon činí 40 wattů.
Další možností v tomto rozpočtu je pořídit si OLED televizi z dílen nizozemské společnosti Philips, konkrétně model Philips 55OLED754. Zvolený OLED panel dodává LG, takže i zde je obraz parádní. Pro oko nepřehlédnutelnou výhodou televizorů Philips je jednoznačně technologie Ambilight, která barevnými LED diodami „rozšiřuje“ obraz do okolí a tím zesiluje divácký zážitek. Důvodem uvedení této televize až jako alternativy pro LG je však nový operační systém Saphi. Ten je sice velmi svižný, ale i dle slov samotného výrobce ne zas tak chytrý. Někteří to samozřejmě mohou vnímat jako výhodu, nicméně obecně je to spíše nevýhoda.
To, že v určitých případech může docházet k vypalování pixelů OLED displejů, je známým faktem. Nechceme-li toto riskovat, raději se podívejme po co nejlepším řešení s QLED panelem od konkurenčního Samsungu. Zde je jasnou volbou Samsung QE65Q60R. Jedná se o větší verzi nejlepší televize z předchozí cenové kategorie. 4K obrazovka má úhlopříčku parádních 65 palců, jinak jsou ale ostatní parametry totožné. Snad kromě horších pozorovacích úhlů nelze této řadě televizorů nic vytknout. Při přímém sledování je na jedničku podání barev, vykreslování rychlých pohybů i nízký input lag.
Chcete co největší televizi do 30 000 Kč? Z tohoto pohledu je nejlepší volbou velmi výhodná TV Samsung UE75RU7092. Tu však již máme uvedenou výše, jelikož v současné době vychází na neodolatelných 25 000 korun! Alternativní možností je v případě nedostupnosti designově odlišný model Samsung UE75RU7172 se stejným VA panelem i funkcemi, popř. IPS televize LG 75UM7110.
Nejlepší televize do 50 000 Kč
Máte-li na novou televizi poměrně výjimečný rozpočet do 50 000 korun, poté zůstáváme u OLED a zvětšíme velikost obrazovky. Nekompromisní televizní zážitky ve 4K rozlišení vám nabídne LG OLED65B9PLA. Jedná se o 65palcovou OLED televizi, která je úchvatná při jakémkoli používání – sledování tmavých hororových akcí, pestré barevné přírody, ale také rychlých sportovních přenosů či hraní videoher. Na zařízení LG OLED65B9PLA si můžete samozřejmě přehrávat nejen jakékoli digitální vysílání (DVB-T2/S2/C), ale třeba i internetový obsah přes HbbTV či konkrétní aplikace typu YouTube nebo HBO.
I v této cenové relaci nabízí konkurenční Philips své řešení, televizi Philips 65OLED754. Opět máme tu čest s luxusním OLED panelem od LG, plusem v podobě oslnivého osvětlení Ambilight, nicméně i drobným mínusem v podobě ne tak chytrého operačního systému Saphi.
A na závěr opět důležitý dotaz: Je pro vás nejlepším zážitkem co největší obraz? Pak určitě neváhejte a udělejte si radost televizí Samsung QE75Q60R. Tato obří QLED TV s úhlopříčkou 75 palců (téměř 2 metry) vás vtáhne do dění na obrazovce i když budete sedět několik metrů od ní. Ani u této televize samozřejmě nechybí Ultra HD rozlišení, 100Hz obnovovací frekvence, podpora HDR obsahu a řada Smart funkcí.
4 komentáře
Rolf
Ahoj kamarádi. Jakou tv kolem 190 cm? Mám vybrané 2 favority. LG 75UM7110 a Samsung UE75RU7092. Který je kvalitnější a celkově lepší? Díky moc a pěkné svátky
Petr Mlejnek
Dobrý den, primárně onen Samsung s VA panelem, ale pokud budete častěji sledovat televizi z úhlu, dává smysl i ona LG TV s IPS a tedy lepšími pozorovacími úhly.
Roman
Dobrý den, současně mám IPS 55″ Sony a rád bych něco v cenové kategorii 15 – max. 18 tis. Kč s VA panelem a 65″ obrazovkou, je mi jasné že to bude 50/60 Hz. Je nějaký model ozkoušený který bude stíhat bez sekání a efektu mýdlové opery filmové ripy 5-15 GB a sledování sportu na O2 (hokej, fotbal)? Předem děkuji za váš tip a odpověď.
Petr Mlejnek
Dobrý den, dle vašeho zadání jsou v podstatě pouze dvě možnosti Samsung UE65RU7092 nebo Samsung UE65RU7172. Rozdíl je jen v odlišném stojánku.