Jaká je ta nejlepší televize právě pro vás? Tato stránka je věnována stručnému doporučení nejlepších televizí v různých cenových relacích. Kupte si dle vašich požadavků tu nejlepší televizi.
Seznam začíná cenově nejpříznivějšími televizemi pro méně náročné uživatele a pokračuje až k dražším TV pro náročnější, kteří hledají větší či celkově kvalitnější obraz. Zkrátka ať je váš rozpočet jakýkoli, jistě si vyberete!
V případě každé kategorie je dbáno na získání co nejlepšího poměru ceny vzhledem ke kvalitě a parametrům televizorů. Prohlédnutí kompletních specifikací televizí či možnost jejich zakoupení naleznete pod níže uvedenými odkazy.
Následující doporučení televizí je pravidelně aktualizováno, poslední aktualizace viz datum výše.
Rychlá navigace:
- Nejlepší televize do 5000 Kč
- Nejlepší televize do 7000 Kč
- Nejlepší televize do 10 000 Kč
- Nejlepší televize do 12 000 Kč
- Nejlepší televize do 15 000 Kč
- Nejlepší televize do 20 000 Kč
- Nejlepší televize do 25 000 Kč
- Nejlepší televize do 30 000 Kč
- Nejlepší televize do 50 000 Kč
Nejlepší televize do 5000 Kč
U těch zcela nejlevnějších televizí do 5000 Kč už není vůbec žádný problém narazit na chytré Smart modely. Překvapující je však rozhodně využití QLED. CHiQ L32QM8G je s velkým přehledem nejlevnější QLED televizí na trhu. Zkratka označuje technologii Quantum Dot, která přináší lepší barvy a podání černé. Mírným kompromisem TV CHiQ L32QM8G je úhlopříčka 32 palců (81 cm). Rozlišení se pak zastavilo na hodnotě 1920 x 1080 pixelů. Mezi plusy se dá rovněž zařadit systém Google TV s podporou velkého množství aplikací. Co se týče digitálního příjmu, tak do televizoru byly integrovány všechny dostupné tunery, tedy DVB-T2/S2/C. V neposlední řadě je velkým plusem prodloužená záruka na čtyři roky.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
V případě, že byste chtěli televizi od „zavedenější“ společnosti, dá se za stejnou cenu pořídit LG 32LQ6300, i když výsledná výbava je o něco horší. Jedná se o jeden z nejlevnějších modelů korejské společnosti, který je zároveň vybaven systémem webOS. K dispozici jsou aplikace pro velkou většinu služeb pro přehrávání obsahu. Samotná televize nabídne úhlopříčku 32 palců, tedy 81 cm a Full HD rozlišení. V TV se dále nachází integrované tunery DVB-T2/S2/C. Podobně jako u CHiQ televize výše, i zde nechybí podpora pro HDR10, ale na QLED se již nedostalo. V neposlední řadě televize LG 32LQ6300 obdržela „pouze“ základní dvouletou záruku.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
V předchozích článcích jsme rovněž uváděli tipy na klasické televize bez pokročilého systému jako je Android nebo webOS. V současné době už se příliš nevyplatí ani u těch nejlevnějších televizí. Z pohledu parametrů jsou totiž identické jako Smart TV a cena je přitom jen o pár stovek nižší. V takovém případě nedává moc smysl podobné televize pořizovat. Pokud přeci jen nechcete chytrou TV, můžeme doporučit ChiQ L40G5W. Rozdíl je v tom, že používá vlastní jednoduchý systém, který neumožňuje instalaci aplikací a obecně nabízí méně možností, ať už z pohledu funkcí nebo nastavení.
Nejlepší televize do 7000 Kč
Dobrou zprávou je to, že v této cenové kategorii je již 4K rozlišení standardem. Skvělou volbou je pak televize TCL 43P638 s LCD panelem a úhlopříčkou 43 palců (109 cm), 60Hz obnovovací frekvencí, podporou HDR10 a Dolby Vision. Jako systém byl zvolen Google TV, což je nástupce Android TV, na kterém naleznete aplikace jako je Voyo, O2 TV, Netflix a řadu dalších. TV je vybavena tunery DVB-T2, DVB-S2 a DVB-C a samozřejmostí je například podpora HbbTV 2.0. Oproti konkurenci má televize TCL 43P638 o něco kvalitnější a výkonnější 20W reproduktory a dokonce Dolby Atmos pro lepší prostorový zvuk.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Výbornou alternativou je také Thomson 43QA2S13, která má většinu parametrů identických s TCL televizí výše. Největší výhodou je pak využití QLED panelu, díky kterému nabídne o něco lepší barvy a podání černé. Mezi plusy televize Thomson 43QA2S13 se může zařadit také podpora Dolby Vision či HDR10. U podpory aplikací na tom rovněž není vůbec špatně, jelikož jde o Android TV. Mezi tunery pak nechybí DVB-T2, DVB-S2 a DVB-C.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Nejlepší televize do 10 000 Kč
1) Televize s nejlepším obrazem
V cenové kategorii do 10 000 korun se začíná nabídka zajímavějších televizí rozšiřovat. Budeme-li hledat z pohledu kvality obrazu co nejlepší řešení, pak vychází na prvním místě QLED televize. Tato zkratka označuje televize s LED panelem využívající technologii Quantum Dot – řešení, které přináší neuvěřitelně široké barevné spektrum a zároveň výborné podání černé.
Nejlepší a zároveň cenově přijatelnou volbou je TCL 43C645 s úhlopříčkou 43 palců (109 cm) a 4K rozlišením. Potěší HDR10+ s podporou Dolby Vision nebo 20W reproduktory. Podobně jako u jiných nových modelů TCL, i zde nalezneme systém Google TV. Dostalo se rovněž na herní režim s variabilní obnovovací frekvencí. Televize TCL 43C645 je vybavena tunery DVB-T2, DVB-S2 a DVB-C. Posledním esem v rukávu je rozšířená záruka na pět let.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Větší a zároveň lehce levnější alternativou je televize Hisense 50E7KQ, u které se úhlopříčka zastavila na hodnotě 50 palců (127 cm). Samozřejmostí je 4K rozlišení a nechybí také QLED panel. Oproti TCL televizi jsou však patrné mírné nedostatky jako je třeba absence lokálního stmívání, což se pocítí hlavně při přehrávání obsahu s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). Dále má Hisense 50E7KQ méně výkonné reproduktory a horší barevnou hloubku. Nespornou výhodou je větší úhlopříčka za nižší cenu. Mezi tunery nalezneme DVB-T2, DVB-S2 a DVB-C a jako systém se používá Vidaa.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
2) Největší televize do 10 000 Kč
Do částky 10 000 Kč již bez větších problémů pořídíte 65palcové televize. Na pomyslné první místo jsme zařadili KIVI 65U740NB s úhlopříčkou 165 cm. Poměrně nový výrobce nabízí tento model v perfektním poměru cena/výkon. Samozřejmě kvalitou obrazu nedosahuje na QLED TV zmíněné výše, ale pokud vám jde o co největší displej, rozhodně nezklame. A to i třeba malými rámečky kolem displeje. Potěší výkonnější 24W reproduktory nebo podpora HDR. Samozřejmostí jsou pak u televize KIVI 65U740NB tunery DVB-C, DVB-S2 a DVB-T2.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Nejlepší televize do 12 000 Kč
1) Televize s nejlepším obrazem
V cenové kategorii do 12 000 Kč momentálně vévodí Hisense 55U6KQ, která toho v sobě ukrývá poměrně dost. Patří k nejlevnějším televizím s podporou Mini LED podsvícení. To rovněž znamená, že televizi nechybí lokální stmívání. Díky těmto technologiím nabízí proti konkurenci o něco lepší kontrast či třeba hlubší černou, která se kvalitou přibližuje OLED televizím. Mezi plusy se může rovněž zařadit to, že jde již o 55palcovou televizi (139 cm) s QLED panelem. K dispozici jsou u televize Hisense 55U6KQ 20W reproduktory s podporou Dolby Atmos či třeba variabilní obnovovací frekvence (VRR), což potěší hlavně konzolové hráče. Po registraci produktu navíc obdržíte rozšířenou záruku. Samozřejmostí jsou i zde tunery DVB-C, DVB-S2/S a DVB-T2/T.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Povedenou alternativou do 12 000 korun je rovněž TCL 55C645, kterou v menší 43palcové variantě doporučujeme i výše v kategorii do 10 000 Kč. Z pohledu parametrů je na tom identicky, akorát má o 30 cm větší úhlopříčku. Dostalo se tak třeba na QLED panel, lokální stmívání, HDR10+ či třeba systém Google TV. Zároveň se nesmí zapomenout, že i u TCL 55C645 obdržíte rozšířenou záruku na 5 let.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
2) Největší televize do 12 000 Kč
V případě, že požadujete co největší úhlopříčku, je skvělou volbou TCL 65P638, která nabízí o něco lepší obraz a zvuk než v minulém článku doporučovaná TCL 65P635. Příplatek několika stovek se rozhodně vyplatí. V obou případech se jedná o 65palcové televize (165 cm). Vzhledem k ceně a velikosti už se nedá očekávat QLED technologie, jde pouze o klasický LCD panel s LED podsvícením. Jako systém se využívá Google TV. Pro hráče je u televize TCL 65P638 k dispozici herní režim, nechybí HDR a všechny tři tradiční typy tunerů.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Nejlepší televize do 15 000 Kč
1) Televize s nejlepším obrazem
Hisense 55E7KQ Pro nabízí až neskutečný poměr cena/výkon. Za necelých 15 tisíc se můžete těšit na skvělý QLED panel o velikosti 55 palců a vysokou 144Hz obnovovací frekvenci. Ta se hodí nejen na hraní her, ale i třeba sledování sportovních utkání. Samozřejmostí už jsou funkce jako Dolby Vision, HDR10+ nebo VRR s podporou FreeSync pro vylepšenou synchronizaci obrazu v případě připojení počítače či herní konzole. Další velkou specialitou televize Hisense 55E7KQ Pro jsou skvělé 40W reproduktory s možností aktivace Dolby Atmos. V neposlední řadě nechybí tunery DVB-T2, DVB-S2 a DVB-C.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Pokud by vám nestačila úhlopříčka 55 palců, dá se v této cenové kategorii pořídit ještě větší 65palcová televize s názvem LG 65QNED753. Sice nedosahuje na podobné hodnoty u obnovovací frekvence, ale samotná kvalita obrazu je velice dobrá. Využívá se QNED technologie, což je marketingový název pro využití QLED panelu, který je však doplněn o NanoCell. Jde o technologii LG, která má za cíl přinést ostřejší a živější obraz díky vrstvě nanočástic. Další malou výhodou televize LG 65QNED753 je podpora lokálního stmívání. U tunerů není žádné překvapení, podporuje se DVB-C, DVB-S2/S a DVB-T2/T.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
2) Největší televize do 15 000 Kč
U těch zcela největších televizí se oproti předchozí cenové kategorii opět posuneme. A to již na 70 palců (178 cm). Sharp 70FN2EA je díky tomu s přehledem největší televizí do 15 000 Kč. Vzhledem k ceně už se samozřejmě musí počítat s klasickým LED podsvícením a základní 60Hz obnovovací frekvencí. Dostalo se však na Dolby Vision nebo 24W reproduktory. Jako systém se u televize Sharp 70FN2EA využívá Android TV. V neposlední řadě nechybí všechny tři druhy tunerů.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
3) Nejlepší TV na sport a hry
Nejlepší volbou pro zájemce o rychlé vykreslování obsahu je Hisense 55E7KQ Pro, která jako jedna z mála televizí do 15 000 Kč nabízí 144Hz obnovovací frekvenci. To znamená, že dokáže vykreslovat obraz mnohem rychleji než standardní 60Hz televize. Druhou věcí je to, že pořízením televize Hisense 55E7KQ Pro si nepohoršíte v obrazové kvalitě. Stále se totiž využívá QLED panel a TV je například doplněna o technologii Dolby Vision IQ. Samotná úhlopříčka se zastavila na hodnotě 55 palců. Jde o výbornou volbu napříč různými kategoriemi. Ostatně se jedná o nejlepší televizi do 15 000 Kč, jak si můžete přečíst o pár odstavců výše.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Alternativou může být například LG 50QNED813 se 120Hz obnovovací frekvencí. Tato televize využívá QNED technologii kombinující QLED a NanoCell. Úhlopříčka se zastavila na hodnotě 50 palců (127 cm). Dále LG 50QNED813 potěší lokálním stmíváním a pro někoho bude výhodou rozšířenější systém webOS oproti Vidaa.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Nejlepší televize do 20 000 Kč
1) Televize s nejlepším obrazem
Volbou číslo jedna je do 20 000 Kč novinka s názvem TCL 50C809. Z pohledu parametrů je na tom perfektně, nechybí QLED panel s Mini LED podsvícením, 144Hz obnovovací frekvence či třeba podpora pro všechny HDR standardy včetně Dolby Vision IQ. Oproti jiným QLED televizím bez Mini LED podsvícení se TCL 50C809 chlubí výborným kontrastem a maximálním jasem, což oceníte právě třeba při přehrávání filmů či seriálů v HDR. Jako operační systém se používá Google TV a samozřejmostí je integrace všech tunerů. V neposlední řadě potěší rozšířená záruka na 5 let.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Pokud je pro vás úhlopříčka 50 palců malá, mohla by vás potěšit alternativa v podobě televize Hisense 65U7KQ, která se v řadě parametrů TCL přibližuje, ale hlavně je k dispozici ve velikosti 65 palců. Potěší, že i tato TV obdržela Mini LED podsvícení, 144Hz obnovovací frekvenci a QLED panel. O něco hůř je na tom u barevné hloubky, což se dá ale odpustit vzhledem k tomu, že má o 38 cm větší úhlopříčku. Na závěr by se měla zmínit podpora všech tunerů a také to, že i Hisense 65U7KQ nabízí rozšířenou záruku na 5 let.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
2) Nejlepší TV na sport a hry
Obě televize čínských společností, které jsme doporučovali výše, jsou více než vhodné pro sledování sportu či hraní her. Vzhledem k velikosti je vhodnější Hisense 65U7KQ, ale pokud máte menší místnost, rozhodně skvěle poslouží také TCL 50C809.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
3) Největší televize do 20 000 Kč
V případě, že televizi chcete umístit do velké místnosti, pravděpodobně hledáte co největší TV. Do částky 20 000 Kč je to konkrétně 75palcová TCL 75T7B. Při úhlopříčce 191 cm je k dispozici 4K rozlišení a 60Hz obnovovací frekvence. Za vyšší frekvenci se u takto velkých televizí poměrně připlácí, takže není divu absence 120 nebo 144 Hz. Na druhou stranu doporučená televize potěší QLED panelem. Pochválit se musí rovněž podpora lokálního stmívání, HDR10+ či třeba Dolby Vision. Podobně jako u jiných TCL modelů, i tato televize funguje se systémem Google TV a nechybí záruka na 5 let. Podpora všech digitálních tunerů je u TCL 75T7B samozřejmostí.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Nejlepší televize do 25 000 Kč
V současné době je nejlepší technologií v televizorech OLED. Důvody jsou jasné, panely tohoto typu mají nejlepší (absolutní) podání černé, neboť umějí zhasínat jednotlivé pixely na obrazovce. Díky tomu je docíleno nejlepšího kontrastu a špičkových pozorovacích úhlů. Nevýhodou OLED panelů oproti VA či IPS je reálná hrozba vypalování pixelů, a tedy obecně kratší životnost. Na druhou stranu se to rok od roku zlepšuje a problémy s vypalováním jsou v současnosti mnohem menší záležitostí než u prvních OLED modelů. Pokud chcete televizi s co nejlepším obrazem, není nad čím váhat.
1) Televize s nejlepším obrazem
Do částky 25 000 Kč pořídíte základní OLED TV s názvem LG OLED55B42. Potěší již 120Hz obnovovací frekvence, 10bitová barevná hloubka nebo podpora HDR standardu Dolby Vision IQ. LG OLED55B42 obdržela 20W reproduktory, což v této cenové kategorii není moc, přeci jen je vidět, že jde o základní OLED model a lepší funkce si LG nechává pro dražší televize. Operační systémem je webOS podobně jako u jiných LG televizí. Samozřejmostí je pak podpora všech tří tunerů.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Alternativou je TCL 55C845, která patří k prémiovým modelům společnosti TCL a je napěchována technologiemi až po okraj. Z pohledu kvality obrazu je hlavní rozdíl v tom, že jde o QLED TV, takže má horší kontrast, zobrazení černé či třeba ne tak dobré pozorovací úhly. Zbytkem parametrů však pro někoho může dávat větší smysl než OLED TV od LG.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Dostalo se na Mini LED podsvícení, takže rozdíl v kontrastu proti OLED panelu není tak velký, navíc má větší maximální jas. Nechybí špičková 144Hz obnovovací frekvence pro případné hraní her. Reproduktory jsou u televize TCL 55C845 přímo skvělé. Konkrétně nabídnou výkon 50 W. Navíc je ještě doplňuje 20W subwoofer. Podporují se technologie Dolby Atmos či třeba DTS Virtual:X. Jako operační systém se používá Google TV a samozřejmostí je integrace všech tunerů či záruka na 5 let.
2) Nejlepší TV na sport a hry
TCL 55C845 patří opět k tomu nejlepšímu mezi televizemi pro hry či sport. Nabízí výbornou 144Hz obnovovací frekvenci a využití QLED technologie. Navíc přináší několik vylepšení oproti předchozí cenové kategorii. A to třeba u kvalitnějších 50W reproduktorů nebo v pokročilém stmívání podsvícení, což v praxi znamená vyšší kontrast a maximální jas. Jako systém se používá Google TV a nechybí DVB-T2, DVB-C a DVB-S2 tunery. Hráči se můžou těšit na podporu technologií VRR a FreeSync. V neposlední řadě u televize TCL 55C845 potěší vskutku atraktivní cena.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Skvělou volbou jsou také dvě „největší“ televize, které zmiňujeme níže. V obou případech nabídnou rovněž 144Hz obnovovací frekvenci a díky větší úhlopříčce je zážitek ze sledování sportů či hraní her skvělý, i když třeba kvalitou obrazu nedosahují na TCL 55C845. LG OLED55B42 na tom není také vůbec špatně, obzvlášť pro hráče může jít o lepší volbu. Díky použití OLED panelu má minimální odezvu. Dále pak potěší podporou pro AMD FreeSync či Nvidia G-Sync.
3) Největší televize do 25 000 Kč
U těch zcela největších televizí si oproti předchozí cenové kategorii nepolepšíme u úhlopříčky, stále jde o 75palcové (191 cm) modely, avšak jejich výbava je o úroveň lepší. Nejlépe z toho vychází TCL 75C735, která již nabízí 144Hz obnovovací frekvenci a v této cenové kategorii už je samozřejmostí QLED. Podobně jako jiné TCL modely, i tento běží na systému Google TV. Třešničkou na dortu je u TCL 75C735 prodloužená záruka na 5 let.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Levnější alternativou je televize Hisense 75E7KQ Pro, které opět nechybí 144Hz obnovovací frekvence. Nabídne pak například také výkonnější 50W reproduktory.
Nejlepší televize do 30 000 Kč
1) Televize s nejlepším obrazem
Samsung QE55S90C je nejlepší volbou do 30 000 Kč, podobně jako tomu bylo v minulém roce u předchozí generace. Jde o OLED TV, což může u Samsungu překvapit, protože je společnost spíše známá svými QLED panely. Doporučený model nabízí 55palcovovou obrazovku se 4K rozlišením a vynikající 144Hz obnovovací frekvencí. Vhodná je rovněž pro hraní her a sledování sportů. Televizor je vybaven systémem Tizen, který podporuje široký výběr aplikací pro streamovací služby. Samsung QE55S90C dále disponuje 40W reproduktory a nechybí duální tuner s DVB-T2, DVB-S2 a DVB-C.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Alternativou je LG OLED48C44 od druhé korejské společnosti specializující se nejen na televize. Jak je z názvu jasné, i v tomhle případě jde o OLED panel, akorát již s velikostí 48 palců. Mezigeneračně si LG polepšilo v obnovovací frekvenci a podobně jako konkurence nabízí 144 Hz. Důležitým faktorem pro rozhodování je rozdílný software. LG totiž ve svých televizích využívá systém webOS. V počtu aplikací je na tom podobně jako Tizen u Samsungu. V případě, že byste TV propojovali s herním počítačem s grafickou kartou Nvidia, doporučujeme právě LG OLED48C44. A to kvůli podpoře technologie G-Sync, která značně vylepší synchronizaci obrazu při hraní her.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Větší alternativou do 30 000 Kč je TCL 65C935. Konkrétně má úhlopříčku 65 palců (165 cm) a samozřejmostí je 144Hz obnovovací frekvence. Rozdíl tkví v panelu, nejedná se o OLED, ale QLED televizi. Plusem TCL 65C935 televize je Mini LED podsvícení, čímž se rozsahem kontrastu velmi přibližuje OLED panelům, a navíc nabídne mnohem vyšší maximální jas. Podobně jako jiné TCL, i tato běží na systému Google TV. V neposlední řadě potěší skvělým zvukem díky 60W reproduktorům a 30W subwooferu.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
2) Nejlepší TV na sport a hry
Televize Samsung QE55S90C, kterou doporučujeme a detailněji popisujeme o pár odstavců výše, je díky 144Hz obnovovací frekvenci velmi vhodná na hraní her či sledování sportu. Každému však nemusí vyhovovat základní 55palcová velikost. Samozřejmě se v obchodech rovněž objevuje větší 65palcová verze Samsung QE65S90C, ta již ale překračuje nastavený rozpočet.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Podobně jako u nejlepších televizí do 30 000 Kč, i v této sekci je více než skvělou alternativou TCL 65C935. Plusem je větší úhlopříčka 65 palců (165 cm) a samozřejmostí 144Hz obnovovací frekvence. Kladně se dá u TCL 65C935 televize hodnotit Mini LED podsvícení. I když má „jen“ QLED panel, díky tomuto typu podsvícení nabízí vyšší maximální jas a lepší kontrast, který se blíží OLED panelům. Na závěr by se nemělo zapomenout na výborný zvuk díky 60W reproduktorům a 30W subwooferu.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
3) Největší televize do 30 000 Kč
TCL 85C645 je skvělou volbou, pokud je pro vás důležitým aspektem samotná velikost obrazovky. S úhlopříčkou 85 palců (215 cm) se řadí k těm největším televizím v článku. Potěší, že už patří mezi QLED televize, což je výrazný posun oproti minulému roku, kdy do částky 30 000 Kč byly k dispozici jen klasické LED televize. Obnovovací frekvence se pak také zastavila na základní hodnotě 60 Hz. Televizi TCL 85C645 nechybí HDR10+ či podpora technologie Dolby Vision. Velkou podporu aplikací zajišťuje systém Google TV a samozřejmostí je integrace všech typů tunerů.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Nejlepší televize do 50 000 Kč
1) Televize s nejlepším obrazem
S rozpočtem 50 000 Kč je výběr televizí již poměrně obtížný, jelikož máme opravdu širokou nabídku dostupných modelů. Naší jedničkou se však stává LG OLED65C44, která využívá novou generaci OLED panelů, konkrétně o velikosti 65 palců. Novinka nabízí například vyšší maximální jas. Korejská společnost se již u nového modelu dotáhla na konkurenci v obnovovací frekvenci, nabídne tak 144 Hz. K dispozici jsou 40W reproduktory a celá řada herních technologií včetně podpory G-Sync. U tunerů nenaleznete žádné překvapení, LG OLED65C44 podporuje DVB-T2/S2/C a podobné je to u systému. Vše pohání webOS jako u jiných modelů této společnosti. Nově však slibuje podporu aktualizací po dobu pěti let.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Druhou možností je televize od hlavního soka. Samsung QE55S90D využívá OLED panel s velikostí 55 palců (139 cm). Díky 144Hz obnovovací frekvenci jde zároveň o výbornou volbu pro hraní her a sledování sportů. U her konkrétně nechybí podpora pro FreeSync, což se dá využít hlavně ve spojení s výkonnými herními počítači. Na televizoru Samsung QE55S90D se dá přehrávat jakékoli digitální vysílání (DVB-T2/S2/C), ale také třeba internetový obsah přes HbbTV 2.0 či konkrétní aplikace typu YouTube, Netflix nebo HBO Max, které jsou k dispozici pro systém Tizen. Plusové body získává za světelný senzor, který automaticky reguluje jas, či třeba funkci PIP (obraz v obraze).
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
2) Nejlepší QLED televize
Sice se dá do částky 50 tisíc pořídit Samsung QE55QN700C s 8K rozlišením, avšak takto vysoké rozlišení je v dnešní době stále poměrně zbytečné a lepší volbou je rozhodně „klasická 4K televize“ Samsung QE55QN95C, která v poměru cena/výkon momentálně patří k tomu nejlepšímu. Jde o nejvyšší řadu tohoto výrobce a podobně jako OLED model výše, i zde je napěchovaná tím nejlepším. Nechybí 144Hz obnovovací frekvence, Mini LED s pokročilým stmíváním či třeba výkonné 70W reproduktory. Poměrně netradiční věcí je u televize Samsung QE55QN95C podpora kamery, která je součástí balení. Kromě videohovorů se dá využít například pro cvičení pomocí aplikace Samsung Health. Na trhu už se dá nalézt i novější generace této televize s názvem Samsung QE55QN95D, avšak aktuálně je vysoko přes rozpočet 50 000 Kč.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Zajímavou možností je také TCL 65C855, obzvlášť pak v případě, že hledáte větší 65palcovou úhlopříčku. Z pohledu technologií se hravě vyrovná těm nejlepším televizím na trhu. Nechybí 144Hz obnovovací frekvence, Mini LED podsvícení, Dolby Vision IQ či třeba 10bitová barevná hloubka. K dispozici jsou u televize TCL 65C855 také 40W reproduktory a 10W subwoofer. Tradičně se musí rovněž zmínit rozšířená záruka na 5 let, systém Google TV a integrace všech tří tunerů.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
3) Největší televize do 50 000 Kč
V porovnání s předchozí cenovou kategorií si v úhlopříčce nepolepšíte, stále jde o 85 palcovou TV, avšak TCL 85C845 nabízí mnohem kvalitnější obraz a funkce. Už jde o QLED televizi s Mini LED podsvícením a vynikající 144Hz obnovovací frekvencí, která se postará o ostřejší obraz při rychlých scénách. V mnoha parametrech se vyrovná menším televizím, které jsme doporučovali výše i přesto, že je obrovská. Televize TCL 85C845 potěší technologií Dolby Vision IQ či třeba 50W reproduktory, které doplňuje 20W subwoofer.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Chcete doporučit co nejlepší televizi v jiném rozpočtu nebo máte k uvedeným doporučením nějaký dotaz či připomínku? Neváhejte nás kontaktovat.