Situace u chytrých hodinek do částky 1500 Kč se v poslední době příliš nezměnila. Pokud hledáte ty nejlepší levné chytré hodinky, máte v podstatě na výběr z modelů dvou společností – Amazfit a Xiaomi. Dobrou zprávou je, že i u cenově dostupných smartwatch nechybí oblíbené funkce jako je GPS, oxymetr nebo pokročilé měření pohybu a spánku. Zároveň všechny doporučené smart hodinky mají společnou jednu věc – nadprůměrnou výdrž baterie.
Rychlá navigace článkem
- Nejlepší levné chytré hodinky s GPS
- Nejlepší levné chytré hodinky se skvělou výdrží baterie
- Chytré hodinky s nejlepším poměrem cena / výkon
- Chytré hodinky do 1500 Kč s možností bezkontaktního placení?
1) Nejlepší levné chytré hodinky s GPS
Amazfit Bip 3 Pro mají oproti ostatním smartwatch do 1500 Kč velkou výhodu. Čínská společnost integrovala GPS přímo do hodinek. U zbylých doporučených modelů se GPS data získávají z propojeného telefonu. S hodinkami Amazfit Bip 3 Pro můžete jít běhat či třeba jezdit na kole bez nutností mít telefon u sebe a stále se dostanete k detailnějším informacím o vašem výkonu.
Hodinky využívají TFT LCD obrazovku o velikosti 1,69 palců a jak se dá vidět z fotografie, má hranatý tvar. Samotné pouzdro je vyrobeno z tvrdého plastu. Kovové tělo se totiž v této cenové kategorii nedá očekávat. Přímo v balení je silikonový řemínek, který se dá v případě zájmu bez větších problémů vyměnit. Potěší voděodolnost 5 ATM, což znamená, že můžete s hodinkami plavat, i když vyloženě potápění se nedoporučuje.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Uvnitř těchto chytrých hodinek nalezneme systém Zepp OS, který je v češtině podobně jako doprovodná mobilní aplikace. Samozřejmostí jsou desítky různých stylů ciferníků, vzdálené ovládání fotoaparátu či přehrávače v telefonu a na hodinkách se vám rovněž budou zobrazovat notifikace ze smartphonu. Dostalo se na několik základních aplikací jako jsou stopky, to-do list či například předpověď počasí. Z pohledu senzorů na tom nejsou vůbec špatně. Kromě tepové frekvence dokážou měřit saturaci kyslíku v krvi. Využívat se tyto hodinky dají ke sledování spánku, stresu a desítkám sportovních aktivit včetně plavání.
Amazfit Bip 3 Pro vydrží na jedno nabití až 14 dní v omezeném režimu, avšak při pravidelném používání včetně GPS se výdrž značně sníží. Výrobce uvádí cca 6 dní, což je stále na poměry chytrých hodinek velmi dobrá hodnota. Pořídit se dají v černé, krémově bílé a růžové variantě.
2) Nejlepší levné chytré hodinky se skvělou výdrží baterie
Druhou naší volbou jsou hodinky Amazfit Bip 3, které jsou z 95 procent identické jako výše doporučený model Bip 3 Pro. Proč je tedy zvolit? Zmínit by se dala nižší cena, i když alespoň v době psaní článku se rozdíl počítá v desítkách korun. Jediným podstatným rozdílem je absence GPS. Respektive pro sledování polohy a trasy musíte využít služeb spárovaného telefonu. Má to jednu nespornou výhodu – vyšší výdrž baterie. V omezeném režimu je to až 14 dní, v běžném režimu s aktivními chytrými funkcemi je to celý týden, tedy o 24 hodin více jak u Amazfit Bip 3 Pro.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Zbytek parametrů už je pak zcela identických s Pro modelem. Text k Pro modelu výše se vztahuje i na standardní Amazfit Bip 3. K dispozici jsou v černé, růžové a světle modré barevné variantě.
3) Chytré hodinky s nejlepším poměrem cena / výkon
V poměru cena / výkon jsou na tom nejlépe Xiaomi Redmi Watch 3 Active. Prodávají se o několik stovek levněji než Amazfit Bip 3, přitom z pohledu funkcí jsou na tom velmi podobně. Nabídnou o něco větší 1,83“ displej s LCD panelem, který je opět hranatý. Pouzdro hodinek je plastové, každopádně rám je pokryt speciální vrstvou, která připomíná leštěný kov. V balení naleznete silikonový řemínek, ale podobně jako u Amazfitu, i zde se dá jednoduše vyměnit. Voděodolnost 5 ATM zajistí, že můžete s hodinkami plavat.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Xiaomi Redmi Watch 3 Active nemají integrovanou GPS, pro tuto funkci musíte využít spárovaný telefon. K dispozici je pak možnost sledování velkého množství sportovních aktivit, ale také třeba spánku, okysličení krve a samozřejmě hodinky měří tepovou frekvenci či kroky. Uvnitř se nachází proprietární systém od Xiaomi, který podporuje více než 200 stylů ciferníků. Dokonce se dostalo na hlasové hovory přes Bluetooth. Xiaomi udává maximální výdrž až 12 dní, při intenzivním používání až 8 dní. Ve skutečnosti je to o něco méně a z pohledu výdrže baterie jsou na tom Amazfit Bip 3 trochu lépe. Kromě černé můžete koupit Redmi Watch 3 Active také v šedé barvě.
4) Chytré hodinky do 1500 Kč s možností bezkontaktního placení?
Bezkontaktní placení je bezesporu jednou z nejoblíbenějších funkcí u chytrých hodinek. Bohužel do částky 1500 Kč byste hledali nějaký model s NFC marně. Každopádně ve světě nositelné elektroniky jedno řešení existuje.
Jedná se o chytrý náramek Xiaomi Smart Band 7 NFC. Ten pro placení nevyužívá oblíbenou aplikaci Google Pay, ale vlastní službu Xiaomi Pay. To bohužel znamená mnohem horší podporu. Od spuštění této funkce ji stále podporují jen dvě české banky – ČSOB a mBank. Případně se dá využít služeb společností Curve či ZEN.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Nedávno vydaný Xiaomi Smart Band 8 sice existuje v NFC variantě, ale prozatím pouze v domovské Číně a do Evropy se dostane pravděpodobně až v roce 2024. Do té doby tak bude sedmá generace oblíbeného náramku tou nejlepší volbou, pokud hledáte co nejlevnější dostupné zařízení pro bezkontaktní platby.