Hledáte kompaktní chytrý náramek pro měření vašich sportovních aktivit? Fitness náramek vám prozradí, kolik kalorií spálíte, kolik kilometrů jste uběhli, kolik kroků za den nachodíte, nebo jak kvalitně v noci spíte. Produktů je dnes na trhu nepřeberné množství, od ceny několika stovek, po vyšší tisíce korun. V dnešním článku vám přinášíme výběr 5 fitness náramků od 500 do 4000 korun s nejlepším poměrem cena / výkon.
Všechny vybrané náramky disponují Bluetooth rozhraním, notifikacemi na displeji náramku (úroveň a detail notifikací se liší dle konkrétního produktu) a senzorem srdečního tepu.
Rychlá navigace článkem
1) Xiaomi Mi Band 4
Nejlevnější fitness náramek za 500 Kč
Zajímáte o chytré či fitness náramky? Pak jste rozhodně slyšeli o Xiaomi Mi Band. Jedná se o celosvětově nejprodávanější chytré náramky. Z pohledu ceny jde zároveň o nejlevnější fitness náramky na trhu. Za cenu kolem 500 korun nabízí konkrétně Xiaomi Mi Band 4 velmi zajímavou výbavu. Displej je dobře čitelný na slunci a na dotyk odpovídá vibrační odezvou. Aplikace Mi Fit, přes kterou lze náramek ovládat a nastavovat, nabízí velké množství sportovních aktivit pro sledování. Naleznete zde všechny základní aktivity jako jsou běh, jízda na kole, plavání, monitoring spánku a další.
V případě, že chcete sledovat vaši polohu např. při venkovním běhu, je zapotřebí u sebe mít mobilní telefon, jelikož Mi Band 4 nedisponuje GPS senzorem. Chybí také NFC čip. Určité kompromisy zde jsou, nicméně pokud s měřením sportu chcete začít, je Xiaomi Mi Band 4 ideální vstupní bránou do světa fitness náramků.
Hlavní výhody
+ Dobrá čitelnost displeje
+ Výdrž baterie až 20 dní
+ Voděodolnost do 50 m
+ Bluetooth 5.0
+ Nízká cena
+ Česká lokalizace systému
Nevýhody
– Chybí NFC
– Chybí GPS
– Nepodporuje aplikaci Strava
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
2) Xiaomi Mi Band 5
Nejlepší fitness náramek do 1000 Kč
V našem výběru nechybí i poslední verze náramku Xiaomi Mi Band s číselným označením 5. Velké množství funkcí je shodných s předchozím modelem zmíněným výše. Novinkou je praktický magnetický konektor pro nabíjení. Potěší větší displej a podpora 11 typů sportovních aktivit. Mínusem Xiaomi Mi Band 5 oproti předchozí generaci je o 6 dní kratší výdrž baterie a absence české lokalizace systému, byť by dle oficiálních informací měla čeština dorazit formou aktualizace v říjnu 2020.
Doplněno 6.11.2020: Oficiální aktualizace s plnou podporou českého jazyka vyšla začátkem listopadu 2020.
Hlavní výhody
+ Dobrá čitelnost displeje
+ Výdrž baterie až 14 dní
+ Voděodolnost do 50 m
+ Bluetooth 5.0
Nevýhody
– Chybí NFC
– Chybí GPS
– Nepodporuje aplikaci Strava
– (Zatím) chybí česká lokalizace systému
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Alternativou k oběma výše zmíněným náramkům je v cenové relaci do 1000 Kč Honor Band 5 nabízející srovnatelné funkce a výbavu.
3) Huawei Band 4 Pro
Nejlevnější fitness náramek s GPS za 1500 Kč
Pokud chcete sportovat „nalehko“ bez mobilního telefonu, doporučujeme Huawei Band 4 Pro. Náramek lze pořídit za cenu 1500 Kč a integrovaný GPS čip je hlavním důvodem pro jeho koupi. Monitorovat můžete až 11 typů sportovních aktivit včetně plavání, nabízející automatické rozpoznání plaveckého stylu. Nechybí senzor srdečního tepu, krokoměr a měření spánku. Česká lokalizace systému bohužel chybí.
Hlavní výhody
+ Výdrž baterie až 12 dní
+ Voděodolnost do 50 m
+ Nízká cena
+ GPS senzor
Nevýhody
– Chybí NFC
– Nepodporuje aplikaci Strava
– Chybí česká lokalizace systému
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
4) Garmin vivosmart 4
Nejelegantnější fitness náramek do 3000 Kč
Je-li pro vás důležitý vzhled náramku, naším favoritem je Garmin vivosmart 4. Garmin nabízí náramek ve 4 barevných variantách (pozor, bez možnosti výměny řemínku), takže na své si přijde každý. Velmi malá hmotnost náramku potěší něžnější část populace. Z nabízených sportovních aktivit si rozhodně vyberete. K dispozici je krokoměr, běh, plavání, ale také např. jóga. Užitečnou funkcionalitou je automatické spuštění měření aktivity, pokud byste zapomněli po pauze měření opět zapnout.
Chybějící senzor GPS je špatnou zprávou pro běžce a cyklisty. Pro efektivní měření těchto aktivit u sebe musíte mít mobilní telefon. Z dalších funkcionalit stojí za zmínku měření „tělesné energie“, kterou Garmin nazývá Body Battery, a analýza spánku na základě senzoru srdečního tepu a oxymetru. Díky těmto technologiím dostanete každé ráno v aplikaci Garmin Connect detailní rozbor vašeho spánku.
Celkově je náramek určen spíše pro méně náročné sportovce a více pro uživatele, které zajímají základní zdravotní a tělesné informace.
Hlavní výhody
+ Propracovaná aplikace Garmin Connect
+ Podpora aplikace Strava
+ Možnost ovládání hudebních aplikací v mobilu
+ Oxymetr (měření množství kyslíku v krvi)
+ Voděodolnost do 50 m
+ Výdrž baterie až 7 dní
Nevýhody
– Chybí GPS
– Chybí NFC
– Malý displej
– Nelze měnit řemínek / pásek
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Alternativou od výrobce Garmin je model Garmin vívosport s více propracovanými funkcemi pro sledování sportovních aktivit a integrovaným GPS senzorem.
5) Fitbit Charge 4
Celkově nejlepší fitness náramek do 4000 Kč
Pokud je pro vás důležitá přesnost při různých typech sportovních aktivit, je Fitbit Charge 4 tou nejlepší volbou. Americký výrobce Fitbit je v rámci fitness náramků matadorem, což s sebou obecně přináší větší důvěru ohledně ochrany vašich soukromých dat.
Kombinací GPS senzoru a monitoru srdečního tepu dokáže náramek měřit vaše aktivity detailně a velmi přesně. Fitbit Charge 4 nabízí funkci sledování množství kyslíku v krvi, tuto funkcionalitu ale berte raději s rezervou. Monitorovat můžete, mimo každodenních kroků, sporty jako běh (venkovní i na běžícím páse), jízdu na kole, plavání a mnoho dalších. Užitečnou funkcionalitou je propojení s aplikací Spotify. Bohužel jde ale o jedinou audio aplikaci, kterou lze přímo z náramku ovládat.
Díky NFC čipu je k dispozici technologie Fitbit Pay, kterou podporuje již většina českých bank. Jedná se o alternativu k Android, Apple či Garmin Pay. S náramkem tak můžete při ranním běhu rovnou zaplatit snídani 😊.
Hlavní výhody
+ GPS senzor
+ NFC
+ Přesnost
+ Podpora aplikace Strava
+ Fyzické tlačítko
+ Výdrž baterie až 7 dní
+ Voděodolnost do 50 m
Nevýhody
– Pouze černobílý displej
– Ovládání hudby pouze pro aplikaci Spotify
– Chybí česká lokalizace systému
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Alternativou k Fitbit Charge 4 může být Fitbit Versa Lite, ale jedná se spíše o chytré hodinky a bohužel s absencí integrovaného GPS.
Tipy na nejlepší chytré hodinky do 5000 Kč naleznete v samostatném článku.