REDMAGIC 8 Pro je herním telefonem se vším všudy. Špičkový výkon obstarává čipset Snapdragon 8 Gen 2, velká baterie s kapacitou 6000 mAh pak zajistí dlouhou výdrž nejen při hraní a samozřejmostí je i řada herních funkcí jako jsou třeba dodatečná tlačítka v rámu nebo extravagantní design. Poměrně unikátní je tento telefon také s aktivním chlazením v podobě malého ventilátoru nebo selfie kamerou schovanou přímo pod displejem.
Společnost Nubia, pod kterou značka REDMAGIC patří, dokázala alespoň podle papírových parametrů vytvořit ultimátní herní telefon. Navíc se dá pořídit za atraktivní cenu začínající na částce v přepočtu 15 500 Kč s DPH. Potvrdí se skvělé parametry a výbava i v reálném používání? Na to si odpovíme v recenzi REDMAGIC 8 Pro.
Rychlá navigace článkem
- VIDEO – rozbalení a první dojmy
- Obsah balení
- Design a kvalita zpracování
- Výborný AMOLED displej, který sráží zbytečné chyby
- Čtečka otisků prstů s měřením srdečního tepu
- Android 13 a nadstavba REDMAGIC 6
- Hraní a herní funkce
- Hardware REDMAGIC 8 Pro
- Baterie a rychlost nabíjení
- Fotoaparáty telefonu REDMAGIC 8 Pro
- Závěr recenze
VIDEO – rozbalení a první dojmy
V tomto videu se můžete podívat na rozbalení telefonu REDMAGIC 8 Pro a „první dojmy“ z něj v podání kolegy Petra Mlejnka. Následující podrobná textová recenze je pak již zejména mým výstupem.
Obsah balení
Už samotná velikost krabičky naznačuje, že uvnitř nalezneme přeci jen o něco více, než jen samotné zařízení a USB-C kabel. Dále je to 65W adaptér, který na rozdíl od testovaného kousku budete mít s klasickou evropskou koncovkou. Potěší také jednoduchý kryt z tvrdého plastu, který ochrání záda telefonu a částečně i rám. Na boku nechrání z toho důvodu, že by se zakryly dotykové senzory, které simulují tlačítka. Samozřejmostí je pak nástroj na vytažení slotu se SIM kartami a několik manuálů. Rovnou z výroby je na telefonu nalepena ochranná fólie.
Design a kvalita zpracování
Po rozbalení mě zaujaly dvě věci. Tou první je opravdu hodně hranatý design. REDMAGIC se vydal zcela jiným směrem než zbylá většina nových telefonů. Trochu připomíná starší a unikátní smartphone Xiaomi Mi MIX 2. Herní designové prvky jsou poměrně decentně vyvedené ve zlaté barvě. Žádné šílené neonové barvy se nekonají, i když na pár RGB prvku narazíte. Ty se dají různě upravovat, můžete nastavovat efekty či barvy a případně RGB vypnout úplně.
Druhou pozitivní věcí byla celá přední strana, která je opravdu čistá. A to hlavně díky tomu, že se selfie kamera ukryla přímo pod displej podobně jako čtečka otisků prstů. Nejlepší je na tom fakt, že se téměř nesnižuje kvalita displeje v místech, kde je umístěná kamerka. V podstatě je neviditelná. Mezi plusy se dají zařadit minimální rámečky kolem displeje. K dokonalosti už chybí pouze to, aby byly zcela symetrické. Brada telefonu je o něco málo větší.
REDMAGIC 8 Pro chrání na přední straně tvrzené sklo Gorilla Glass 5. Na zádech je blíže nespecifikované tvrzené sklo. Rám je z hliníkové slitiny, která se používá u letadel. Nějaký rozdíl oproti jiným prémiovým telefonům s klasickým hliníkovým rámem jsem nezaznamenal.
Splnění „odolné“ certifikace zde zcela chybí, i když částečné těsnění se dá vypozorovat například kolem slotu na SIM karty. Rozhodně ale nedoporučujeme být s telefonem v blízkosti vody, nebo jej dokonce třeba potápět. Míst, kterými může do zařízení vniknout voda, je poměrně dost. A to třeba přes výstupy ventilátoru. Ten se dokonce dá díky částečně průhledné zadní straně u variant Void a Titanium vidět plně v akci. Pouze základní matná barevná varianta nenabízí průhledná záda.
Celkově nemám ke kvalitě zpracování jedinou výtku. Vůbec nic se neprohýbá, vše skvělé lícuje a nic nevrže. Kolébání telefonu je rovněž minimální. S rozměry 164 x 76,4 x 8,9 mm a hmotností 228 gramů patří k těm větším zařízením na trhu. V porovnání s telefonem Samsung Galaxy S23 Ultra je to o něco méně, avšak bohužel i přesto se mi model od korejské společnosti drží v ruce pohodlněji než testovaný REDMAGIC 8 Pro. Jedním z důvodů může být horší vyvážení. Ostřejší hrany také zrovna nepomáhají pohodlnějšímu držení.
Rám telefonu toho ukrývá opravdu hodně
Rám smartphonu je poměrně unikátní a ukrývá několik zajímavostí. Už vrchní hrana potěší 3,5mm audio jackem, kousek vedle je pak výstup jednoho hlasitého stereo reproduktoru. Na spodku je druhý reproduktor, USB-C konektor a slot pro Dual SIM. Podpora pro microSD kartu zcela chybí, avšak i v základní variantě REDMAGIC zvolil dostatečné 256GB úložiště.
Levá hrana ukrývá kolébku ovládání hlasitosti a výstup pro aktivní chlazení. Tlačítka pro ovládání hlasitosti se mačkají pohodlně. Výdech ventilátoru je umístěn tak, aby byl zcela mimo ruce. A to ať už mobil ovládáte levou či pravou rukou. I kdybyste jej náhodou překryli, nemusíte se bát vysokých teplot, u kterých by hrozilo popálení.
U mobilu REDMAGIC 8 Pro je bezesporu nejzajímavější pravá hrana. Kromě tradičního zapínacího tlačítka se zde totiž nachází výdech ventilátoru a platí pro něj to stejné, co na druhé straně. Pak je zde červený přepínač, kterým se rychle (de)aktivuje herní režim. Poslední věcí jsou dva dotykové senzory, které ve hrách můžou nahradit tlačítka na displeji. Není přitom potřeba, aby je podporovala hra. Nastavení probíhá přímo v herním režimu. V podstatě fungují identicky jako „triggery“ na klasických gamepadech.
Ideálně se dají využít ve střílečkách pro míření a střelbu, či u závodních her pro plyn/brzdu. Můžete je ale použít pro cokoliv jiného, jak se vám to bude hodit. Škoda jen, že musí být aktivní herní režim. Dokázal bych si třeba na tlačítku představit spoušť fotoaparátu.
Výborný AMOLED displej, který sráží zbytečné chyby
Jak už padlo výše, přední strana zaujme hlavně kvůli schované selfie kameře a minimálním rámečkům. Zároveň i samotný displej na tom není vůbec špatně. AMOLED panel o velikosti 6,8 palců s Full HD+ rozlišením (2480 x 1116 pixelů) je výborný a bez problémů se vyrovná konkurenci u prémiových telefonů.
Někdo by možná očekával vyšší obnovovací frekvenci než 120 Hz, ale osobně mi tato hodnota stačila. Ono ostatně i když má REDMAGIC 8 Pro dostatek výkonu aby zvládal hraní při 144 nebo 165 FPS, tak stejně je problém hlavně u vývojářů her, kteří u řady her neumožňují hraní s vysokými FPS.
V nastavení telefonu REDMAGIC 8 Pro zcela chybí automatická změna obnovovací frekvence. Na výběr je pouze ze tří možností – základního 60Hz režimu, který šetří baterii, 90Hz režimu, který nabízí plynulejší zobrazení, nebo maximálního 120Hz režimu s nejplynulejším zobrazením, ale největší energetickou náročností. Vzhledem k tomu, jakou má mobil kapacitu baterie, není moc důvodů proč nevyužívat pouze 120Hz režim. Navíc se u něj stále dá najít jednodušší forma automatické změny frekvence. Chvilku poté, co telefon nepoužíváte, se vždy sníží frekvence displeje na 60 Hz, čímž se alespoň mírně šetří baterie.
Výrazného navýšení se dočkal maximální jas, který u recenzovaného modelu dosahuje až na 1300 nitů. To sice na ty zcela nejlepší telefony na trhu nestačí (například nedávno testovaný Samsung Galaxy S23+ dosáhne až na 1750 nitů), avšak mezigenerační skok je to opravdu velký. REDMAGIC 7S Pro dosahuje totiž pouze na cca 600 nitů. Barevné podání je příkladné, navíc má uživatel k dispozici rovnou pět různých barevných režimů, které se dají ještě dodatečně upravit.
Vše ale úplně dokonalé není. Překvapivá je například absence HDR. Funkce Always On nechybí, bohužel ale funguje jen v omezené míře. Nemůžete ji mít aktivní neustále, jako na řadě jiných telefonů. Maximálně se Always On zobrazí jen na 30 minut po zvednutí telefonu či třeba poklepání na displej. To je něco, co se dá často vidět u cenově dostupnějších telefonů, ve kterých není použit tak kvalitní OLED panel a může hrozit vypálení pixelů. U zařízení za téměř 16 tisíc Kč je to nepochopitelné. A to i z toho důvodu, že jde jinak o velice povedený panel.
Druhá kaňka, která částečně souvisí s displejem, je otřesné fungování nastavení automatického jasu v horších světelných podmínkách. Stačí jen trochu horší okolní osvětlení a telefon to automaticky vyhodnotí, jak kdyby byla úplná tma a jas displeje nastaví na minimum. Výsledkem je to, že nevidíte vůbec nic.
Opět jsem se s těmito problémy potkával hlavně u levnějších zařízení, ve kterých se používají horší senzory a software není příliš vyladěn. Je škoda něco podobného vidět u REDMAGIC 8 Pro. Na druhou stranu se jedná o výrazně nejlevnější smartphone s nejvýkonnějším procesorem Snapdragon 8 Gen 2, takže s nějakým šetřením a osekáním funkci se holt musí počítat.
Čtečka otisků prstů s měřením srdečního tepu
V telefonu REDMAGIC 8 Pro naleznete optickou čtečku otisků prstů, která je ukryta pod displejem. Umístěná je v ideální poloze. V prvních dnech testování jsem měl občas problémy se správným rozpoznáním prstu. Prst jsem naskenoval znovu a poté již čtečka fungovala bezchybně. Otisk prstu rozpoznala rychle a přesně.
Hluboko v nastavení můžete také najít jednu netradiční funkci. A to měření srdečního tepu. Stačí podržet prst na čtečce otisků po dobu zhruba dvanácti sekund. Hned poté se na displeji objeví váš srdeční tep. Výsledky z několika testování odpovídaly hodnotám, které mi měřily hodinky Samsung Galaxy Watch4 na druhé ruce.
Povedené stereo reproduktory
Stereo reproduktory jsou hodně hlasité a dobrou zprávou je, že ani kvalitou příliš nezaostávají. Teda pokud je nezesílíte na úplně nejvyšší hodnoty. Poté se zvuk začne zkreslovat a kvalita jde výrazně dolů. Vhodné jsou pro hraní her, bez větších problémů dokážou zakrýt hluk ventilátoru, který může být jinak dost otravný.
Android 13 a nadstavba REDMAGIC 6
Nubia a ani ZTE, které z velké části vlastní Nubii, historicky nepatří mezi společnosti, které by se mohly chlubit dobrým softwarem. REDMAGIC bohužel kráčí ve stejných kolejích. Největší mínus je nekompletní lokalizace do českého jazyka. Na angličtinu narazíte téměř na každém kroku a české překlady v některých částech nemusí dávat zcela smysl. Dobrou zprávou alespoň je, že jsem během testování nenarazil na čínštinu, které by asi rozuměl málokdo, což se u starších modelů stávalo poměrně běžně.
Po stránce aktualizací je to bohužel také spíše špatné. Plánuje se pouze jedna velká aktualizace, která přinese Android 14. Ani s bezpečnostními aktualizacemi to není žádná sláva. V době psaní recenze (začátek června 2023) byly na telefonu záplaty z března 2023. V době, kdy se stále více výrobců dostává alespoň k třem velkým aktualizacím, je tohle prostě málo a jde o jeden z důvodů, proč je telefon tak levný v porovnání s konkurencí. Softwarová podpora je zde minimální.
Samotná nadstavba REDMAGIC 6 je poměrně masivní a přináší dost funkcí, díky kterým si telefon můžete upravit zcela dle libosti. Nechybí třeba režim jedné ruky, možnost rozdělení obrazovky, chytrý panel s aplikacemi a samozřejmě celá řada herních funkcí, o kterých si povíme níže.
Pokud se dá něco pochválit, tak určitě to, že jsem v systému nenarazil na nějaké chyby a bugy. Vše fungovalo přesně tak, jak bylo popsáno. Procházení je plynulé a na nadstavbu si zvyknete po chvíli. Z pohledu předinstalovaných aplikací je na tom REDMAGIC 8 Pro rovněž velmi dobře. Kromě balíku Google aplikací v telefonu naleznete v podstatě jen webový prohlížeč s názvem NextWord a několik systémových nástrojů přímo od Nubie.
Hraní a herní funkce
Aplikace Game Space sdružuje všechno podstatné kolem her na tomto telefonu. Zapnout se dá přímo přepínacím tlačítkem v rámu, případně se automaticky aktivuje zapnutím hry. V základním zobrazení vidíte seznam vašich her, váš profil s herními statistikami a celou řadu různých nastavení od displeje, přes režim nerušit až po blokování nechtěných dotyků.
Před spuštěním každé hry se dá vybrat z několika režimů. Kromě tradičního spuštění se da využít možnost hraní s myší a klávesnicí, gamepadem či možnost streamování obsahu na monitor či TV. Jedna věc je to, že to podporuje výrobce telefonu. Bohužel ale vývojáři her s tím málokdy počítají a možnost hraní na myši a klávesnici není zrovna intuitivní. Na druhou stranu Google nedávno spustil betaverzi aplikace pro hraní Android her na PC, což by ve finále mohlo pomoci s vylepšením ovládání her a za pár měsíců by tyta možnost mohla mít mnohem větší smysl.
U podpory gamepadu je to mnohonásobně lepší, i když nemůžete počítat se stoprocentní podporou ve hrách. Opět ale nejde o něco, za co by mohl telefon. Testování proběhlo s Bluetooth gamepadem 8BitDo Ultimate. Přímo REDMAGIC také na svých stránkách nabízí oficiální dokovací gamepad Shadow Blade. K připojení se využívá USB-C konektor namísto bezdrátového přenosu. To má například výhodu v nižší odezvě.
Ideální je stále hraní přímo na telefonu s dotykovým displejem a případně s využitím tlačítek v rámu. Otestoval jsem hned několik náročných her, kterou jsou k dispozici na Android a všechny běžely na nejvyšší možné detaily s alespoň 60 FPS. Výraznější zahřívání, které by omezovalo v hraní jsem u mobilu REDMAGIC 8 Pro nezaznamenal.
Překrytí ve hře
Ještě důležitější je u Game Space funkce překrytí, ve kterém vidíte nejen informace o výkonu, ale zároveň slouží i jako takové centrum, přes které nastavujete veškeré herní prvky a pomocníky. Zmínit se dá například možnost tvorby maker, aktivace virtuálního zaměřovače nebo přemapování tlačítek. Jsou zde zkratky k aktivaci různých funkcí telefonu. Od zapnutí Wi-Fi, přes natáčení obrazovky až třeba po nastavení režimu výkonu.
REDMAGIC Studio
Poslední dodatečná možnost hraní, tedy streamování na PC, už je věcí REDMAGIC a funguje překvapivě dobře. K fungování je potřeba program REDMAGIC Studio, který je dostupný na systém Windows. Poté už stačí propojit mobil s PC. A to buď přes HDMI, DisplayPort či bezdrátově s využitím Wi-Fi. Případně rovnou přes USB-C, pokud to váš monitor podporuje. Vše funguje velice dobře a až překvapivě jednoduše. V podstatě během 30 sekund od spuštění a prvotního nastavení už jsem viděl obrazovku telefonu na velkém monitoru.
Přímo konzolovému či PC hraní se to nevyrovná. Zážitek je obecně horší, protože zkrátka mobilní hry nedosahují stejných kvalit. Pořád hrajete mobilní hru, akorát na větší obrazovce a častokrát i s podivným ovládáním. Obecně jsou totiž mobilní hry stavěny na dotykovou obrazovku. Samozřejmě jsou zde výjimky, které fungují velice dobře, jako třeba Fortnite či Genshin Impact. Ale třeba hrát na monitoru, klávesnici a myši oblíbené Call of Duty Mobile je spíše za trest. A to nemluvím ani o tom, že nějakou chvíli vám zabere samotné nastavení a předělání ovládání.
Kde si dokážu velice dobře představit možnost streamování na monitor, je při emulaci konzolí. Čipset Snapdragon 8 Gen 2 má dostatek výkonu třeba na PlayStation 2 či Nintendo Switch hry. Odzkoušeno mám Gran Turismo 4, které fungovalo perfektně a na monitoru vypadalo velmi dobře, navíc se přes gamepad ovládá výborně. REDMAGIC 8 Pro může skvěle fungovat jako přenosná retro konzole.
Hardware REDMAGIC 8 Pro
Jak již bylo několikrát v recenzi zmíněno, telefon REDMAGIC 8 Pro pohání procesor Snapdragon 8 Gen 2, tedy to nejvýkonnější, co je momentálně pro systém Android k dispozici. V testované verzi jej navíc doplňuje 16 GB RAM a 512 GB uživatelské paměti. Základní varianta má stále dostatečných 12 GB RAM a 256 GB paměti. V obou případech se jedná o novější a rychlejší UFS 4.0 úložiště.
Samotný výkon telefonu je špičkový, ostatně v aktuálním žebříčku nejvýkonnějších telefonů je na úplné špičce. Dá se říct, že neexistuje hra nebo aplikace, kterou byste na telefonu nespustili kvůli nedostatku výkonu. A to stejné ještě pěkných pár let bude platit.
Mírné zahřívání a throttling se vyskytuje i v tomto případě, avšak je to spíše občasný problém u benchmarků. V reálném testování jsem si žádného snížení výkonu nevšiml. To jde ruku v ruce s aktivním chlazením, které sice dělá dost hluku, ale rozdíl v teplotách, respektive výkonu téměř nepoznáte. Rozdíl byl v podstatě jedno procento, což je strašně málo. Výhoda ventilátoru pravděpodobně poroste s tím, jak se bude zvyšovat teplota v červenci a srpnu. I tak bych osobně nechal ventilátor deaktivovaný, protože ticho je přednější než o pár procent vyšší výkon, který se stejně příliš nedá využít u hraní Android her.
Baterie a rychlost nabíjení
Celková kapacita baterie REDMAGIC 8 Pro činí 6000 mAh. Uvnitř jsou totiž schované dvě 3000mAh baterie. Jedná se již o poměrně tradiční věc, kterou můžeme vídat hlavně u čínských telefonů. Důvodem je hlavně rychlejší nabíjení. Testovaný model to pak potvrzuje. S přiloženým 65W adaptérem trvalo nabití z pěti procent na sto jen pouhých 38 minut. Na polovinu pak stačilo nechat telefon na nabíječce jen necelých 13 minut. V Číně je dokonce k dispozici plusová varianta tohoto telefonu, která nabídne neskutečné 165W nabíjení. Podle slov výrobce pak trvá nabití z nuly na sto procent jen 14 minut.
Na bezdrátové nabíjení se nedostalo, ale nedá se říct, že by šlo o velký problém. Velmi rychlé drátové nabíjení to dostatečně nahrazuje, navíc nabíjet 6000mAh baterii bezdrátově by nebylo zrovna ideální.
Už u předchozího testovaného telefonu se Snapdragonem 8 Gen 2 jsme chválili skvělou výdrž. U mobilu REDMAGIC 8 Pro je to ještě mnohem lepší, když se vezme v potaz nadprůměrná kapacita baterie. Dva dny na jedno nabití jsou absolutní minimum, není přitom velký problém se dostat téměř na celé tři dny na jedno nabití, pokud jej budete používat jako klasický smartphone a nebudete ve velkém hrát. Zde si REDMAGIC zaslouží palec nahoru.
Fotoaparáty telefonu REDMAGIC 8 Pro
Asus v minulém roce ukázal, že se dá vyrobit herní telefon s obstojnými fotoaparáty, které se lecčems vyrovnají klasickým telefonům. Evidentně toto téma rezonovalo i u REDMAGIC, protože po několika letech nalezneme v novém modelu REDMAGIC 8 Pro zcela nové fotoaparáty. Hlavní má 50 Mpx, světelnost f/1.9 a dobrou velikost snímače. Sekundární fotoaparát využívá 8 Mpx a ultraširokoúhlý objektiv. Vše zakončuje 2Mpx makro kamera. Videa dokáže mobil nahrávat až v 8K rozlišení.
Selfie kamera na přední straně obdržela 16 Mpx, světelnost f/2.0 a kvalitou je na tom hodně špatně. Má to své opodstatnění. Je totiž ukryta pod displejem a na první pohled absolutně nepoznáte, že ji telefon má. V porovnání s první generací selfie kamer pod displejem je to výrazný krok kupředu. Se špatnou kvalitou snímků z přední kamery se musí počítat. Nedá se za to příliš kritizovat. REDMAGIC 8 Pro je v první řadě herní smartphone a u něj se neočekává pořizování většího množství selfie snímků. Pokud jsou pro vás selfie fotky důležité, doporučujeme se porozhlédnout spíše u konkurence.
Fotografie a videa z hlavního fotoaparátu jsou naopak velmi dobré a jde vidět poměrně výrazné mezigenerační zlepšení. Snímky mají dostatek detailů, jsou ostré a mají velmi dobré barevné podání. Ve zhoršených světelných podmínkách kvalita klesá, ale nedopadlo to tak špatně, jak jsem zprvu očekával. Snímky si stále zachovávají dostatek detailů, zvyšuje se šum a dynamický rozsah už je horší.
U ultraširokoúhlého fotoaparátu je to podstatně horší. U něj už je přeci jen poznat, že snímky pochází z herního telefonu. Detailů nevynikne tolik, snímky jsou poměrně bledé a v krajích až rozmazané. Ve zhoršených světelných podmínkách je to výrazně horší. Makro kamera fotit snímky na minimální vzdálenost umí použitelně, ale asi to není něco, co byste často využili.
Vše v podstatě zachraňuje hlavní fotoaparát, který obstojí i v porovnání s konkurencí. Pokud fotit s tímto telefonem, tak hlavně s 50Mpx snímačem. Zbytek je spíše do počtu a nějaké pravidelné focení se nedají doporučit. Obzvlášť ve zhoršených světelných podmínkách.
Závěr recenze
Finální hodnocení je samozřejmě z velké části ovlivněno cenou. A ta je naštěstí u REDMAGIC 8 Pro perfektní. Začíná v přepočtu na částce 15 500 Kč s DPH. Vyšší verze s 16 GB RAM a 512GB úložištěm pak vychází na cca 19 000 Kč s DPH. To je docela neskutečná cena za zařízení se Snapdragonem 8 Gen 2. Konkurence u herních telefonů je úplně jinde. Asus ROG Phone 7 je o více než 10 tisíc dražší, ale i obecně jiné telefony s identickým procesorem jsou minimálně o několik tisíc dražší. Výsledný poměr cena / výkon je u REDMAGIC perfektní, avšak před koupí je dobré mít na paměti několik věcí.
Největší negativum míří k softwarové části. Nekompletní česká lokalizace je v roce 2023 nemyslitelná věc. Samotný počet a rychlost aktualizací rovněž silně zaostává za konkurencí. V budoucnu na telefon dorazí pouze Android 14. Příliš mě netěšily ani další věci částečně spojené se softwarem, ať už je to omezený Always On režim či špatně fungující automatické nastavení jasu. Nepochopitelná je rovněž absence HDR.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna REDMAGIC.gg
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna REDMAGIC.gg
Nedá se napsat, že by byl software tragédií. Samotná nadstavba funguje spolehlivě, i když je poměrně graficky mohutná a příliš se nepodobá čistému Androidu, což nemusí každému vyhovovat. Pochválit se rozhodně musí herní funkce v čele s aplikací Game Space a možností streamování pomocí programu REDMAGIC Studio.
Dále potěší přímo ukázkový výkon, výborná výdrž baterie, ultra rychlé nabíjení nebo třeba perfektní zpracování. Pozitivně překvapil hlavní 50Mpx fotoaparát.
Oficiálně v Česku REDMAGIC 8 Pro nekoupíte. Dá se objednat pouze přes evropské stránky výrobce. Telefon se odesílá klasicky z evropských skladů, takže neplatíte žádné DPH ani clo. Samozřejmostí je pak evropská koncovka u adaptéru.
Hlavní výhody
- Neskutečný výkon
- Skvělá výdrž baterie
- Ukázkové zpracování
- Velmi rychlé nabíjení
- Užitečné herní funkce
- Velice dobrý hlavní fotoaparát
- Výborný poměr cena / výkon
Nevýhody
- Nekompletní lokalizace systému
- Špatná softwarová podpora
- Chybí podpora HDR
- Problémy s automatickým jasem a funkcí Always On
Hlavní konkurencí je již párkrát zmíněný Asus ROG Phone 7. Jde o výrazně dražší herní telefon, který má přitom identický výkon. To je u herního telefonu to podstatné. Za příplatek zhruba deset tisíc nicméně dostanete vyladěný software s kompletní lokalizací a delší dobu aktualizací. Kvalitnější displej s podporou HDR, či třeba lepší fotoaparát. Herní zážitek a možnosti při hraní jsou ale u telefonu Asus ROG Phone 7 téměř identické jako u REDMAGIC 8 Pro.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Další konkurencí je Black Shark 5 Pro a POCO F4 GT, avšak první jmenovaný už příliš nedává smysl. V současné době je stále dražší jako testovaný REDMAGIC 8 Pro, přitom má výrazně méně výkonu díky použití staršího Snapdragonu 8 Gen 1. POCO F4 GT dává větší smysl. Vybaven je právě Snapdragonem 8 Gen 1, ale ve finále je u něj mnohem nižší cena.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Mobilní telefon REDMAGIC 8 Pro na naši žádost pro účely této recenze poskytlo oficiální čínské zastoupení značky REDMAGIC, děkujeme.