Rádi byste si pořídili co nejlepší chytré hodinky do 5000 Kč? Tento rozumný rozpočet vám zaručí velmi slušný výběr z mnoha odlišných možností. Jaké chytré hodinky jsou ale právě pro vás ideální? Podívejte se na následující doporučení nejlepších Smart hodinek se zaměřením na jejich hlavní výhody a případné nedostatky. Vyberte si co nejlepší hodinky, které aktuální trh nabízí.
Rychlá navigace článkem
- Celkově nejlepší chytré hodinky (Garmin)
- Oblíbené „dámské“ chytré hodinky (Fitbit)
- Nejlepší chytré hodinky Samsung
- Nejlepší chytré hodinky s Wear OS
- Chytré hodinky s nejdelší výdrží baterie (Huawei a Xiaomi)
1) Celkově nejlepší chytré hodinky
Garmin vívoactive 3
Společnost Garmin je renomovaný výrobce GPS zařízení a proto bylo více než jasné, že se s nástupem Smart hodinek prosadí i v této oblasti, kde jsou navigační systémy hojně využívány. V cenové relaci do 5000 korun jsou nejlákavějšími hodinkami této americké společnosti Garmin vívoactive 3. Přestože se jedná o více než 2 roky starý model, který již má svého nástupce (Garmin vívoactive 4), stále tyto chytré hodinky nabízí tu nejlepší kombinaci parametrů pro každodenní používání.
Základem je nadstandardní výdrž baterie, které je docíleno zejména volbou transflektivního displeje. Ten se sice na první pohled zdá jako nepříliš hezký, jelikož není tak zářivě barevný jako populární OLED panely, ve skutečnosti je ale o to praktičtější. Displej hodinek Garmin vívoactive 3 je totiž díky své konstrukci skvěle vidět na slunci a to i bez nutnosti jeho podsvícení. To v praxi znamená nejen velké úspory energie při Always-On displeji, ale také mnohem vyšší životnost zařízení, jelikož u transflektivního displeje nedochází k vypalování pixelů jako v případě OLED.
V chytrých hodinkách Garmin vívoactive 3 samozřejmě naleznete řadu očekávaných funkcí pro měření kroků, sportovních aktivit anebo spánku. Náročnější uživatele potěší integrované GPS a spolehlivá voděodolnost do 50 metrů. Dále hodinky disponují integrovaným monitorem srdečního tepu, kompasem či odhadem VO2 Max. Velmi žádanou ale často opomíjenou výbavou je NFC, díky čemuž můžete v obchodech platit těmito hodinkami přes Garmin Pay.
Které české banky podporují Garmin Pay?
Garmin vívoactive 3 jsou zkrátka nadčasové Smart hodinky, které v podstatě nemají slabé místo. Díky jejich dlouhodobému setrvání na trhu je nyní jejich pořízení bezkonkurenčně nejvýhodnější, neboť se dají pořídit za bezmála 4000 Kč!
+ kompletně v češtině
+ nadstandardní výdrž baterie i při Always-On displeji (3-5 dní)
+ spolehlivá voděodolnost 5 ATM
+ podpora bezkontaktních plateb přes NFC
+ odhad VO2 Max
+ možnost libovolných řemínků
– méně přesné měření spánku
– horší barvy displeje
Alternativními možnostmi od společnosti Garmin jsou chytré běžecké hodinky Garmin Forerunner 45 a dámská verze Forerunner 45S. Případně také Garmin vívomove Optic Sport s kombinovaným displejem (analog + OLED) a díky tomu výrazně vyšší výdrží baterie.
2) Oblíbené „dámské“ chytré hodinky
Fitbit Versa 2
Nejvíce zkušeností s nositelnou elektronikou má pravděpodobně americká společnost Fitbit, která se věnuje výhradně této oblasti již více než 13 let. Nejlepším produktem v kategorii do 5000 Kč jsou chytré hodinky Fitbit Versa 2. Zejména díky svým menším rozměrům a elegantnímu vzhledu se jedná o velmi oblíbené hodinky mezi dámami, k dispozici je ale samozřejmě i černá či šedá varianta pro pány. Malé rozměry však nic nevypovídají o celkové výbavě, právě naopak.
Hodinky spolehlivě počítají spálené kalorie, zaznamenávají vaše aktivity a monitorují spánek. Samozřejmostí je měření srdečního tepu. Za nadstandardní výbavu lze považovat oxymetr, který poskytuje informace o změně kyslíkové saturace ve vaší krvi. Do hodinek Fitbit Versa 2 se dokonce vešel i NFC čip umožňující bezkontaktní platby přes Fitbit Pay. Některé uživatele ale dost možná zamrzí absence GPS modulu, který se už bohužel do takto malých hodinek nevešel.
Které české banky podporují Fitbit Pay?
Nutno upozornit také na fakt, že hodinky v současné době nepodporují český jazyk. To je v celku překvapivé, jelikož společnost Fitbit má jinak skvělou mezinárodní podporu a záruky vztahující se i na české uživatele. Pokud vám ale nevadí angličtina a chcete stylové malé hodinky, o kterých na ruce ani nebudete vědět, Fitbit Versa 2 jsou jasnou volbou.
+ nadstandardní výdrž baterie (6-8 dní)
+ voděodolnost 5 ATM
+ podpora bezkontaktních plateb přes NFC
+ měření kyslíkové saturace
– chybí čeština
– chybí GPS
Od společnosti Fitbit můžete jako o alternativním řešení Smart hodinek popřemýšlet o předchůdci Fitbit Versa. Tato první verze má sice místo AMOLED displeje méně úsporný LCD panel, o to příznivější je ale pořizovací cena.
3) Nejlepší chytré hodinky Samsung
Samsung Galaxy Watch
Ani společnost Samsung jakožto jedna z největších technologických firem světa nesmí chybět v populární oblasti chytrých hodinek. Stejně jako v případě mobilních telefonů, i zde se mohu uživatelé těšit na nejmodernější výbavu. Konkrétně v hodinkách Samsung Galaxy Watch máme tu čest s výkonným procesorem, krásným Super AMOLED displejem či celkově velmi kvalitním provedením. Specialitkou chytrých hodinek od Samsungu je otočný kruhový rámeček, kterým můžete hodinky ovládat. To je velice praktická záležitost umožňující ovládání mokrou rukou nebo třeba v rukavicích.
Spolehlivá voděodolnost do 50 metrů umožňuje bezproblémové používání Samsung Galaxy Watch na plavání, integrované GPS poté snadné měření vašich tras při sportování i bez mobilního telefonu v dosahu. Robustní kovová konstrukce těchto chytrých hodinek sice předurčuje k jejich používání především muže, i pro dámy je ale v případě zájmu k dispozici zlato-růžové provedení.
Hodinky Samsung Galaxy Watch potěší plnou lokalizací do českého jazyka, přeci jen je zde ale pro českého uživatele háček. Tím je nemožnost používat integrovaný NFC čip pro bezkontaktní platby, jelikož služba Samsung Pay bohužel není v České republice dostupná.
Oficiální cena těchto hodinek je v současné době 6500 Kč, v některých eshopech se ale začínají objevovat již za 5500 korun. To je sice nad stanovený rozpočet, nicméně za tyto peníze by byl hřích je přehlédnout!
+ kompletně v češtině
+ kvalitní provedení a krásný displej
+ svižný operační systém
+ praktické ovládání
+ spolehlivá voděodolnost 5 ATM
– výdrž baterie cca 3 dny
– pro platby nepoužitelné NFC
– vyšší cena
Kromě výše uvedené verze se 42mm průměrem jsou tyto chytré hodinky k dispozici také ve větší 46mm verzi. Pokud byste se chtěli striktně vejít do rozpočtu, můžete také zvážit menší a levnější model Samsung Galaxy Watch Active.
4) Nejlepší Wear OS hodinky do 5000 Kč
Ticwatch C2
S operačním systémem Wear OS od Googlu je na světovém trhu opravdu mnoho modelů chytrých hodinek. Bohužel do českých končin se jich zas tolik nedostává a proto je výběr velmi omezený. Naštěstí v cenové relaci do 5000 Kč lze u nás koupit jedny z nejlepších SmartWatch s Wear OS, konkrétně Ticwatch C2.
Hlavní výhoda těchto chytrých hodinek spočívá právě v operačním systému, pro který je k dispozici největší množství aplikací. Stejně je tomu i v případě integrovaného NFC, kde platby přes Google Pay podporuje nejvíce finančních institucí.
Které české banky podporují Google Pay?
Zde ale hlavní výhody hodinek TicWatch C2 končí, neboť s Wear OS jde bohužel ruku v ruce také na dnešní dobu podprůměrně výkonný procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 a s tím související i horší výdrž baterie. I tyto chytré hodinky samozřejmě bez problému zvládají měření vašich aktivit, spánku, monitoring tepu, určování polohy přes GPS či ovládání hudby, bude ale nutné zvyknout si na každodenní nabíjení.
+ kompletně v češtině
+ největší množství dostupných aplikací
+ nejuniverzálnější placení přes NFC
+ možnost libovolných řemínků
– voděodolnost IP68
– špatná výdrž baterie (1-2 dny)
– podprůměrný výkon
Ticwatch S2
Druhou možností nejlepších hodinek s Wear OS je taktéž zařízení od čínské společnosti Mobvoi – Ticwatch S2. Tento model sice postrádá NFC, nicméně nabízí vyšší odolnost proti vodě i dalším vlivům (vojenský standard MIL-STD-810G) a také o trochu větší baterii.
+ kompletně v češtině
+ největší množství dostupných aplikací
+ voděodolnost 5 ATM a zvýšená odolnost dle MIL-STD-810G
+ možnost libovolných řemínků
– chybí NFC
– špatná výdrž baterie (1,5-2 dny)
– podprůměrný výkon
V některých českých eshopech se dají také dohledat chytré hodinky Fossil Sport. Ty mají sice oproti hodinkám Ticwatch menší baterii, používají ale o něco modernější procesor Snapdragon Wear 3100 a proto je jich výdrž srovnatelná.
5) Chytré hodinky s nejdelší výdrží baterie
A jak jsou na tom v případě chytrých hodinek populární čínské značky Huawei a Xiaomi? Výjimečně zejména z pohledu výdrže na jedno nabití.
Honor MagicWatch 2
První zmíněná společnost před nedávnem představila hodinky Honor MagicWatch 2. Přestože značka Honor nepatří v případě SmartWatch mezi velké hráče, tyto hodinky se vskutku povedly. Ve kvalitně zpracovaném ocelovém těle nalezneme líbivý AMOLED displej a výkonný i energetický úsporný procesor Huawei Kirin A1. To v praxi znamená, že hodinky fungují velmi svižně a zároveň jsou schopny na jedno nabití fungovat téměř 14 dní.
Chytré hodinky samozřejmě bez problému plní všechny základní funkce jako je měření sportovních aktivit včetně záznamu tras přes GPS, analýzu spánku či monitoring srdečního tepu. Praktická je možnost nahrát si do hodinek vaši hudbu a poslouchat ji v bluetooth sluchátkách bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon. Zákazníky Spotify či Deezeru ale nepotěší, že hudbu z těchto služeb do hodinek Honor MagicWatch 2 bohužel nedostanete. Vlastní operační systém je totiž uzavřený a v současné době neumožňuje instalaci jiných aplikací. Z tohoto důvodu také v těchto chytrých hodinkách nenalezneme NFC, neboť zde není žádná dostupná služba, přes kterou by šlo platit.
Hodinky Honor MagicWatch 2 jsou tak ideální volbou pro českého uživatele, který nevyžaduje používání nějakých specifických aplikací, ale ocení spíše svižný chod a výbornou výdrž baterie.
+ kompletně v češtině
+ špičková výdrž baterie (7-14 dní)
+ voděodolnost 5 ATM
+ možnost libovolných řemínků
– chybí NFC
– minimum možností dalších aplikací
V podstatě totožným produktem jako předchozí hodinky jsou Huawei Watch GT 2, taktéž s 46mm úhlopříčkou. V obou případech lze hodinky pořídit i v menším 42mm provedení (Honor / Huawei).
Xiaomi Amazfit GTR
Velmi podobný produkt objevíme i v portfoliu společnosti Xiaomi. Ta ale pro změnu patří mezi nejvýznamnější výrobce v tomto segmentu. Světovými bestsellery jsou extrémně levný náramek Xiaomi Mi Band 4 a nejlevnější chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip.
V cenové relaci do 5000 Kč jako nejlepší chytré hodinky aktuálně nalezneme Xiaomi Amazfit GTR. Opět je tu bezproblémová voděodolnost, mnoho sportovních režimů, integrovaný GPS modul a krasný AMOLED displej. V porovnání s konkurenčními hodinkami od Huawei se dokonce můžete těšit na ještě větší výdrž baterie, která při běžném používání dosahuje až na hodnotu tří týdnů. Proč jsou tedy tyto hodinky uvedeny až za Honor MagicWatch 2? Protože bohužel nepodporují český jazyk a ne každý uživatel je ochoten používat hodinky v angličtině. Zbytečný hendikep, který snad progresivní čínská společnost časem odstraní.
+ bezkonkurenční výdrž baterie (cca 24 dní)
+ voděodolnost 5 ATM
+ možnost libovolných řemínků
– chybí čeština
– chybí NFC
– omezené možnosti dalších aplikací
Kromě výše uvedené 47mm verze můžete tyto hodinky koupit také v o trochu menší a zároveň levnější 42mm verzi. V tomto případě je ale třeba počítat s nižší výdrží baterie, neboť i ta byla v hodinkách zmenšena.
Pod značkou Amazfit můžete lehce nad rozpočet zvážit žhavou novinku Amazfit Nexo se zabudovaným eSIM modulem, případně Amazfit Stratos 3 s praktickým transflektivním displejem a extrémní výdrží i při používání GPS.